Abertis 14,92€ -0,37% -0,05€

CE Comissió Executiva P President
CAC Comissió Auditora i Control VS Vicesecretari
CNR Comissió de Nomenaments i Retribucions S Secretari
CRSC Comissió de Responsabilitat Social Corporativa    
Consell d'Administració   Nomenament Reeleccions Venciment   Comissió
President            
  Salvador Alemany 21/07/1998 20/03/2013
01/04/2008
30/05/2003
28/07/1999
20/03/2018 Dominical (1) CE (P)
Vicepresident - Conseller Delegat            
  Francisco Reynés Massanet 26/05/2009 24/03/2015
27/04/2010
24/03/2019 Executiu CE
Vocals            
  Marcelino Armenter Vidal 18/09/2007 20/03/2013
01/04/2008
20/03/2018 Dominical (1) CE | CAC
Llicenciat en Ciències Empresarials.
Màster en Administració i Direcció d'Empreses.
Actualment és Director General de Criteria Caixa. A més a més, exerceix diversos càrrecs en societats directa o indirectament participades pel Grup “la Caixa”.
  Francisco Javier Brossa Galofré 28/02/2017   Propera junta Independent  

Xavier Brossa ha estat durant 10 anys Soci Responsable a l’oficina de Barcelona de PricewaterhouseCoopers, fins que va cessar al juliol de 2015. Actualment, exerceix lliurement com a economista i auditor.

  Carlos Colomer Casellas 24/07/2012   20/03/2018 Independent CE | CAC (P) | CRSC

Llicenciat en Ciències Econòmiques per la Universitat de Barcelona
Titulat en Administració d'Empreses per l'IESE (Barcelona)
President i Conseller Delegat d’Ahorro Bursátil, S.A. SICAV

President i Conseller Delegat d’Inversiones Mobiliarias Urquiola, S.A. SICAV

President i Conseller Delegat de Haugron Holdings Capital SCR de Régimen Simplificado, S.A.
President i Conseller Delegat de Haugron Holdings, S.L.
President i Conseller Delegat de Staubinus España, S.L.

Conseller de MDEF Partners, S.L.

Administrador Solidari de Romol Hair & Beauty Group, S.L.

Administrador Solidari de Norvo Haugron Capital Venture, S.L.

  María Teresa Costa Campi 20/03/2013   20/03/2018 Independent CE |CAC | CNR | CRSC (P)
Doctora en Ciències Econòmiques per la Universitat de Barcelona.
Catedràtica d'Economia Aplicada. Facultat de Ciències Econòmiques de la Universitat de Barcelona.
Directora de la Càtedra de Sostenibilitat Energètica de la Universitat de Barcelona.
Expresidenta de la Comissió Nacional de l'Energia.
  Luis Guillermo Fortuño 29/11/2016   Propera Junta Independent  

Luis Guillermo Fortuño Burset (Sant Joan, 1960) és llicenciat en Dret per la Universitat de Virgínia (USA). Va ser el 9è Governador de l'Estat Lliure Associat de Puerto Rico des del 2009 al 2012, expresident del Partido Nuevo Progresista (PNP), i membre del Partit Republicà dels Estats Units d'Amèrica.

 

Altres activitats retribuïdes: Soci de la firma d’advocats Steptoe & Johnson LLP.

  Susana Gallardo Torrededia 13/03/2014   01/04/2018 Dominical (1) CAC | CRSC

Llicenciada en POLITICS AND ECONOMICS (BSc degree) per Oxford Polytechnic, Brookes University-Regne Unit.
“Banking and Finance” al City of London Polytechnic.
FFI Certificate in Family Business Advising.

Programa d’Alta Direcció d’Empresa IESE.
Membre del Comité Assesor del Family Firm Institute.

Membre del Global Advisory Board, Babson College Boston MA.
Membre del Consell de Goodgrower.

Presidenta Fundació Bienvenido.
Membre del patronat de la Fundació Aurea.

 

Altres Consells d’Administració als quals pertany:

 

Representant persona física de Susanvest, S.L.U. conseller de Goodgrower, S.A.

Presidenta de Balema Inversiones SICAV S.A.

Presidenta de Red Rock Invest SICAV S.A.

Consellera de Landon Investments SCR S.A.U.

  G3T, S.L. representada per Carmen Godia 29/11/2005 21/06/2011
02/05/2006
21/06/2016 Dominical (2) CRSC
Ex-Conseller d’Iberpistas, SACE
  Sandra Lagumina 28/06/2016   Propera Junta Independent CRSC

Nascuda a París (França), l’any 1967. Graduada de l’Escola Nacional d’Administració (ENA) de França, i compta amb una àmplia formació en Ciències Polítiques i Dret. Està vinculada al Grup Gaz de France-Suez (avui, Engie) des de 2005 amb diversos càrrecs, sent a l’actualitat Subdirectora General de Gaz Infrastructure. Amb anterioritat, va treballar en el Ministeri d’Economia, Finances i Industria (2000-2005) de França como a Directora de Dret Internacional i Públic a la Direcció d’Assumptes Jurídics.

  Enrico Letta 29/11/2016   Propera Junta Independent  

Enrico Letta (Pisa, 1966) és llicenciat en Ciències Polítiques per la Universitat de Pisa i doctor en Dret Comunitari per la Scuola Superiore Sant'Anna di Studi Universitari e di Perfezionamento (SSSUP). Va ser Primer Ministre italià entre 2013 i 2014, així com a Diputat del Parlament Europeu entre 2004 i 2006, entre altres càrrecs.

 

Altres Consells d’Administració als quals pertany:

Conseller de Liberty London

 

Altres activitats retribuïdes:

Degà de l’Escola de París d’ Assumptes Internacionals de Ciències Po

Membre del Consell Assessor de AMUNDI i Spencer Staurt Itàlia

Assessor principal de Eurasia Group i European House Ambrosetti

  Juan-José López Burniol 28/07/2015   28/07/2019 Dominical (1) CNR

Nascut a Alcanar, Tarragona, l'any 1945.

Llicenciat en Dret per la Universitat de Navarra; notari des de 1971.

Ha exercit el seu ofici a Barcelona des de 1977 fins 2015.

Ha estat degà del Col·legi Notarial de Catalunya, i ha format part de la Comissió Jurídica Assessora de la Generalitat de Catalunya.

Magistrat i primer president del Tribunal Constitucional d'Andorra (1993-2001).

Actualment és conseller de "la Caixa" i de "CaixaBank", així com vocal del Cercle d'Economia.

Ha presidit "Tribuna Barcelona" durant deu anys i col·labora habitualment en diversos mitjans de comunicació.

  Mónica López-Monís Gallego 20/03/2013   20/03/2018 Independent CE | CNR (P)

Nascuda a Saragossa, l’any 1957.

Advocat de l’Estat (promoció de 1982) i llicenciada en Dret i en Filosofia i Lletres per la Universitat de Saragossa. La seva trajectòria professional ha estat vinculada a l’energia, a través de la Comissió del Sistema Elèctric Nacional i de la Comissió Nacional de l’Energia (1995-2013); i com a Secretaria del Consell d’Administració i Directora d’Assessoria Jurídica de Red Eléctrica de España (1988-1995). Ha estat Directora General de Patrimoni de l’Estat (Ministeri d’Hisenda). A l’actualitat es advocada Of Counsel al departament de Dret Públic i Sectors Regulats del despatx Pérez Llorca.

 

  Marina Serrano González 28/06/2016   Propera Junta Independent  

Nascuda a Saragossa, l’any 1957. Advocat de l’Estat (promoció de 1982) i llicenciada en Dret i en Filosofia i Lletres per la Universitat de Saragossa. La seva trajectòria professional ha estat vinculada a l’energia, a través de la Comissió Nacional de l’Energia (1999-2013); i com a Secretaria del Consell d’Administració i Directora d’Assessoria Jurídica de Red Eléctrica de España (1988-1995). A l’actualitat es advocada Of Counsel al departament de Dret Públic i Sectors Regulats del despatx Pérez Llorca.

  Antonio Viana-Baptista 09/03/2017   Propera junta Independent  

Antonio Viana-Baptista (Lisboa, 1957) es llicenciat en Economia per la Universidade Católica Portuguesa i MBA per INSEAD.
Entre d’altres càrrecs, ha estat President Executiu de Telefónica España i Conseller Delegat de Crédit Suisse España i Portugal. Anteriorment, va exercir com a Soci Principal de McKinsey&Co, en les seves oficines de Madrid i Lisboa, i com a Director del Banco Português de Investimento.

Secretari no conseller
Miquel Roca Junyent CE (S)
José Maria Coronas Guinart CE (VS) | CNR (S) | CRSC (S)
Marta Casas Caba CAC (S)

(1) Criteria CaixaHolding, S.A.U, companyia control·lada per “la Caixa”.

(2) Inversiones Autopistas, S.L., companyia control.lada per Criteria CaixaHolding, S.A.U.

(3) Obrascon Huarte Lain.

Accés a la CNMV

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar els nostres serveis, facilitar un accés més ràpid als mateixos i personalitzar mitjançant l'anàlisi dels seus hàbits de navegació. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Podeu obtenir més informació a la nostra política de privacitat